• David Pokorný
    I. housle
  • Vladimír Kroupa
    Viola

EPOQUE QUARTET

Multižánrový Epoque Quartet  letos slaví 17 let od svého založení. Během této doby si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže. Čtyři vynikající sólisty a komorní hráče s bohatými pódiovými zkušenostmi přivedla v roce 1999 ke společné práci nejen názorová shoda a příbuznost uměleckého naturelu, ale především mimořádné nadšení pro žánry obvykle nezařazované pod hlavičku „vážné hudby“ – jazz, rock a funk.

Ačkoliv skladby klasické kvartetní literatury zůstávají nedílnou součástí programů tohoto tělesa, citlivý přístup k netradičním aranžmá mu přináší nové možnosti využití smyčcových nástrojů a zároveň umožňuje nebývalou šíři repertoárového záběru, na našich i zahraničních pódiích ojedinělou

 

« Epoque Quartet si už  stačil v kruzích posluchačů klasické hudby vysloužit přezdívku „český Kronos“… »
– Milan Šefl

« …to není normální, jak oni hrajou… »
– Marek Eben

Projekty

Z výčtu nejzajímavějších projektů jmenujme turné s Danem Bártou a Ilustratosphere, spolupráci s kapelami Monkey Business, Tatabojs,  Clarinet Factory, nebo koncerty a nahrávky s Michalem Pavlíčkem, Gregory Porterem, Lenkou Dusilovou, Robertem Balzarem, Ondřejem Brzobohatým, Tomášem Klusem, Kamilem Střihavkou, Lucií Bílou, Ewou Farnou, Gabrielou Vermelho, na poli klasičtějším pak s Radkem Baborákem, Ivanem Klánským, Ludmilou Peterkovou, či Janem Kučerou.

Mezi velmi aktuální počiny patří společný crossoverový projekt s klarinetistou Irvinem Venyšem, který vyšel i na úspěšném CD “Irvin_Epoque“  a také ryze jazzové setkání s vycházející  klavírní hvězdou Martinem Brunnerem a jeho triem ( CD “Morning Walks“ )

Epoque Quartet koncertoval v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Itálii, Belgii, Holandsku, Anglii, Irsku, Polsku, Maďarsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Řecku, Bulharsku, Izraeli, Brazílii a v Japonsku.  Své zkušenosti s kvartetní hrou také předával na workshopech v Čechách, Srbsku, Brazílii a Izraeli.