Epoque Quartet a David Braid

Koncem března 2016 vychází u vydavatelství Steinway & Sons nové CD „FLOW“ . Na něm se posluchačům představuje společný projekt kanadského klavíristy a komponisty Davida Braida a Epoque Quartet.  CD s hudbou balancující na pomezí soudobé vážné hudby a jazzu pokřtíme nejdříve v dubnu na dvanácti koncertech v Kanadě a poté v listopadu v Praze.

Děkujeme za pomoc při realizaci tohoto projektu!

Radek Baborák – „Orquestrina“

Štěstí tomu přálo a náš kolega a kamarád Radek Baborák, který je zcela přirozeně všude titulován jako „Nejlepší hráč na lesní roh současnosti“ , se rozhodl opustit prostředí Berlínské filharmonie a vrátit se s rodinou zpět do Čech. Své partnery pro komorní projekty si tedy vybírá zde v Čechách. A tak vznikla i „Orquestrina“, malý komorní ansámbl složený z Baborak Ensemble a Epoque Quartet. Tento soubor se zaměřuje na hudbu přesahového charakteru (Piazzolla, Rotta, Kogan, Brousek…). Je tudíž jasné, že hlavním jeho poselstvím je inspirovat a bavit. První CD s názvem „ Orquestrina“ vyšlo na podzim roku 2014.

Orquestrina Baborák – A. Piazzolla : Libertango

Dan Bárta, Illustratosphere a Epoque Quartet

Z původně jednoho plánovaného koncertu na bratislavském festivalu Viva Musica se po všeobecném nadšení vyklubala již dvouletá spolupráce. Z pera Filipa Jelínka a Roberta Balzara vzešlo přes 10 originálních smyčcových aranžmá písní této po všech stránkách skvělé a unikátní kapely. Každé setkání s Danem Bártou, jakožto i se všemi ostatními muzikanty z Illustratosphere je a vždy bude jednou z nejkrásnějších věcí v našem hudebním životě.

Morning Walks

Morning WalksAutorem hodinového jazového pásma „Morning Walks“ je jedna z vůdčích postav pražské jazzové scény, klavírista Martin Brunner. Pro Epoque Quartet a pro své trio (M.Brunner, R.Uhrík, T.Hobzek) zkomponoval rozsáhlou jazzovou suitu, jejímž hlavním rysem je využití smyčců na 150 procent. Kvarteto zde tudíž neplní  doprovodnou, či zvukomalebnou funkci, nýbrž je postaveno do první linie společně s klavírem, kontrabasem a bicími. Projekt je také vydán na CD a posluchači ho měli již možnost slyšet na velmi sofistikovaných podiích (Bohemia Jazz Fest, brněnský JazzFest, Jazz Goes to Town a další)


Irvin_Epoque Crossover

Projekt s fenomenálním klarinetistou a skutečným muzikantským „univerzálem“  Irvinem Venyšem se zanedlouho dočká již svého druhého CD. Po velkém úspěchu první nahrávky ( CD „Irvin_Epoque“ ) následovala pozvání na prestižní podia a festivaly v celé Evropě.To, co posluchače k této formaci přitahuje, je nejspíš velmi zdařilá a zábavná kombinace mnoha hudebních stylů. Nacházíme zde vlivy klasiky, jazzu, folku (moravského i třeba rumunského), minimalismu a mnoha dalších žánrů.
Už W.A. Mozart věděl, že spojení smyčcového kvarteta s klarinetem přináší úžasnou barvu a ohromné množství zvukových variant. I soudobí autoři, kteří mají svůj osobitý hudební jazyk, také rádi komponují pro toto seskupení (S. Bodorová, P. Wajsar, J. Kučera, O. Kukal a další)

Epoque Quartet a Dasha

Jedna z nejlepších českých zpěvaček Dasha, která již řadu let září jak v nejúspěšnějších muzikálech, tak i jako sólistka kapel Pájky Pájk a Moondance Orchestra, přijala naši nabídku pro společné koncertování.  To se samozřejmě neobejde bez kapelníka, klavíristy a komponisty Martina Kumžáka a také jeho dlouholetého kolegy, excelentního kytaristy Petera Bindera.  Náš společný repertoár se skládá především z latinskoamerické, funky, soul a R´n´B hudby . Ta v tomto komorním, smyčcovém pojetí  zní opět trochu jinak, než byste čekali. Samozřejmě lépe…

Epoque Quartet a Matěj Ruppert

Nejosobitější český smyčcový ansámbl Epoque Quartet v unikátním spojení s hvězdou kapely Monkey Business Matějem Ruppertem. Generačně spřízněné hudební setkání dlouholetých kolegů a přátel přináší jak známé písně Monkey Business, tak i originální cover verze hitů světové pop music, jazzových šlágrů i operních árií.

Nakoukněte nám do "kuchyně" !

Staňte se fanoušky Epoque Quartet na Facebooku a získejte jednoduchý a rychlý přístup k nejaktuálnjším  informacím o našich nových projektech.  Podívejte se na čerstvá videa, či fotky ze zákulisí;)